Kurtyny bezpieczeństwa oraz pomiarowe

Kurtyny bezpieczeństwa to optoelektroniczne urządzenia bezpieczeństwa emitujące promienie podczerwieni, które mają na celu wykrycie obecności człowieka lub przedmiotów, które znajdą się w strefie chronionej przez kurtynę. Kurtyna optyczna składa się z nadajnika oraz odbiornika, które tworzą niewidoczną barierę mającą za zadanie zatrzymanie niebezpiecznych ruchów maszyn w przypadku zakłócenia jakiejkolwiek wiązki świetlnej. Urządzenia te są stosowane do zabezpieczenia stref niebezpiecznych i są wykorzystywane szczególnie tam, gdzie nie chcemy korzystać z mechanicznych osłon.

 

Kurtyny bezpieczeństwa Reer

Z wykorzystaniem optycznej kurtyny bezpieczeństwa stworzysz przyjazną pracownikom, bezpieczną strefę technologiczną. Optyczna kurtyna bezpieczeństwa wyznacza z wiązek podczerwieni niewidoczną płaszczyznę, której naruszenie powinno skutkować zatrzymaniem maszyny lub uniemożliwić jej uruchomienie. Kurtyny optyczne są bardzo często stosowanym narzędziem zapewnienia bezpiecznej pracy, gdyż nie przesłaniają pola widzenia i umożliwiają dostęp technologiczny np. w celu załadowania surowca. Stosując kurtyny zapewnisz maksymalną ochronę i przyczynisz się do zachowania zasad BHP.

Czytaj więcej

W naszej ofercie znajdziesz kurtyny bezpieczeństwa marki Reer. Możesz wybrać spośród nich opcje w kategorii / typie 2 dla aplikacji o umiarkowanym ryzyku oraz w kategorii /typie 4, która będzie zapewniać optymalne bezpieczeństwo dla każdej aplikacji. Kurtyny podstawowe (litera A w symbolu) pracują z funkcją automatycznego startu/restartu, natomiast zaawansowane (litera X w symbolu) mają wbudowane funkcje kontrolne oraz opcji restartu manualnego.

Oferta kurtyn bezpieczeństwa obejmuje m.in. kurtyny o rozdzielczościach 14, 20, 30, 40, 50, 90 mm oraz kurtyny z funkcją mutingu, w tym wersje z wbudowanymi ramionami mutingu.

Kurtyny optyczne

Prezentowane kurtyny optyczne firmy ReeR to najlepsze rozwiązania technologiczne w tej kategorii produktów – zapewniają najwyższą ochronę przestrzeni produkcyjnych, w których występują zagrożenia zdrowia i życia pracowników. Działanie kurtyn polega na tym, iż między nadajnikiem i odbiornikiem kurtyny emitowane są wiązki fal świetlnych w zakresie podczerwieni, których przesłonięcie powoduje wysłanie sygnału alarmowego do sterownika bezpieczeństwa maszyny. Pojawienie się człowieka lub przedmiotu w polu działania kurtyny zazwyczaj prowadzi do zatrzymania maszyny lub uniemożliwia jej uruchomienie.

Kurtyny optyczne bezpieczeństwa sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie można lub nie warto montować osłon mechanicznych. Nie zajmują przestrzeni produkcyjnej, nie przesłaniają pola widzenia, nie kolidują z transportem produktów, można ich używać w niemal każdych warunkach środowiskowych. Wersje w wodoszczelnych obudowach IP69K doskonale sprawdzają się np. w przemyśle spożywczym i farmacji, podnosząc bezpieczeństwo w miejscu pracy.

W naszej ofercie znajdziesz także kurtyny pomiarowe, które podają informację o liczbie przesłoniętych wiązek optycznych i na tej podstawie można dokonywać pomiarów gabarytów przedmiotu w polu działania kurtyny. Można też wykrywać nietypowe kształty obiektów, źle spakowane palety, przekroczenie dozwolonych wymiarów itp. Technologia jest przeznaczona zarówno do zastosowań przemysłowych, jak też np. w logistyce, dostarcza informacji w czasie rzeczywistym, wspomagając automatyzację.

Wybierz kurtyny optyczne, które pozwolą Ci zachować odpowiedni poziom bezpieczeństwa i dopasuj elementy wybranych serii tak, by przynosiły najlepsze korzyści – jeśli nie jesteś pewien swojego wyboru, skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści dostarczą Ci odpowiedzi na wszystkie pytania i pomogą dopasować sprzęt do wymagań danej aplikacji.

kontakt
ze specjalistą