Wyłączniki krańcowe

Wyłączniki krańcowe

Wyłączniki krańcowe to jeden z najprostszych i najpopularniejszych elementów automatyki przemysłowej, dzięki któremu można uzyskać informację o położeniu lub zmianie pozycji elementu mechanicznego. Wyłączniki krańcowe posiadają wbudowane zestawy styków (typowo 1NO + 1NC) które są przełączane pod wpływem przyłożenia siły do głowicy napędowej wyłącznika.

Czytaj więcej

W naszej ofercie znajdziesz wyłączniki krańcowe marki PIZATTO, która jest wiodącym europejskim producentem tego typu urządzeń. Występują one w kilkunastu seriach, w obudowach metalowych i plastikowych, w każdej serii dostępnych jest kilkadziesiąt typów napędów lub inaczej mówiąc aktywatorów. Możesz wybrać wyłączniki krańcowe z jednym lub dwoma wejściami kablowymi.

Wyłączniki krańcowe w metalowej i polimerowej obudowie

Wyłączniki krańcowe PIZZATO w metalowej obudowie dostępne są w kilku wykonaniach gabarytowych i przeznaczone są do pracy w wymagających warunkach środowiskowych. Każdy model dostępny jest w wersjach z różnymi typami bloków stykowych i z opcją wyboru kilkudziesięciu typów napędów / aktywatorów, dzięki czemu z łatwością dopasujesz komponent do wybranego przeznaczenia.

Wyłączniki w polimerowej obudowie są przeznaczone do zastosowań w zwykłych warunkach środowiskowych i normalnym obciążeniu pracy. Każdy model dostępny jest w wersjach z różnymi typami bloków stykowych i z opcją wyboru kilkudziesięciu typów napędów / aktywatorów Niektóre serie oferują wyłączniki krańcowe wyposażone w złącze M12.

Jeżeli nie znajdziesz produktu, który idealnie odpowiada Twoim potrzebom, prześlij do nas zapytanie. PIZZATO projektuje i produkuje setki niestandardowych wykonań wyłączników, także Ty możesz mieć produkt indywidualnie dopasowany do Twoich potrzeb.

Wyłączniki krańcowe modułowe

Bardzo ciekawa koncepcja modułowej konstrukcji wyłączników krańcowych pozwala komponować wyłącznik jako zestaw trzech podstawowych komponentów: korpusu z blokiem stykowym, głowicy z aktywatorem (napędem) oraz podstawy przyłączeniowej z kablem lub złączem np. typu M12. Modułowa budowa umożliwia wymianę części wyłącznika w przypadku jej zużycia lub zniszczenia, bez konieczności wymiany całego urządzenia na nowe. Jest też bardzo wygodna dla konstruktorów maszyn, którzy mogą testować działanie różnych aktywatorów bez potrzeby podmiany całego wyłącznika.

W naszej ofercie znajdziesz wyłączniki krańcowe europejskiej marki PIZZATO. Najlepsza jakość wykonania i gwarancja zgodności z normami sprawiają, że są to elementy o bardzo wysokiej wytrzymałości elektrycznej, odporne na uszkodzenia mechaniczne, które znajdują wykorzystanie w każdym sektorze przemysłu.

kontakt
ze specjalistą