Wyłączniki bezpieczeństwa

Wyłączniki bezpieczeństwa

Mechaniczne wyłączniki bezpieczeństwa to jedne z podstawowych komponentów znajdujące zastosowanie w niemal każdej maszynie, każdej instalacji technologicznej. Zależnie od Twoich potrzeb możesz wybrać wyłączniki bezpieczeństwa PIZZATO w różnych konfiguracjach, przeznaczonych do rozmaitych zastosowań, przy zachowaniu norm bezpieczeństwa procesu produkcyjnego.

Czytaj więcej

Cechą charakterystyczną wyłączników bezpieczeństwa niezależnie od wyglądu i konstrukcji mechanicznej jest posiadanie styków o mechanicznie wymuszonym rozwarciu. Ma to zapewnić pewność zadziałania wyłącznika i wyłączenia zasilania urządzenia nawet w przypadku sklejenia się (zgrzania) styków.

W naszej ofercie znajdziesz wyłączniki bezpieczeństwa ryglujące z kluczem, wyłączniki linkowe z resetem lub bez funkcji resetu, wyłączniki osiowe, wyłączniki awaryjne z dźwignią oraz najciekawsze wyłączniki zawiasowe, zapewniające jedną z najlepszych opcji zachowania bezpieczeństwa.

Wyłączniki bezpieczeństwa zawiasowe

Seria HP marki PIZZATO to wyjątkowe pod kątem estetyki i działania wyłączniki bezpieczeństwa, które znajdują zastosowanie w osłonach maszyn, zwłaszcza na drzwiach rewizyjnych. Ich niewielki rozmiar, kształt zbliżony do zawiasów oraz całkowicie zakryte mocowania sprawiają, że wyłączniki zawiasowe HP to prawdziwie estetyczne rozwiązanie, które zarówno spełnia normy bezpieczeństwa, jak i dopasowuje się do wzornictwa maszynowego.

Aluminiowa obudowa zawiera w swoim wnętrzu zintegrowany z zawiasem wyłącznik bezpieczeństwa, który umożliwia zachowanie maksymalnego bezpieczeństwa. W przypadku wyłączników z serii HP, obejście zabezpieczenia jest niemal niemożliwe, ponieważ tworzą one zintegrowaną całość z częścią maszyny, przy której zostały zainstalowane

.

Dodatkową zaletą zawiasowych wyłączników jest możliwość ustawienia kąta otwarcia (zakresu działania urządzenia). Zawiasy można montować nie tylko na profilach metalowych, ale i bezpośrednio na szkle lub płytach poliwęglanowych, co zdecydowanie zwiększa zakres ich użyteczności.

kontakt
ze specjalistą