Wyłączniki ryglujące i klamki bezpieczeństwa

Wyłączniki drzwiowe

Wyłączniki drzwiowe są urządzeniami montowanymi na drzwiach i osłonach, które mają za zadanie wyłączyć lub uniemożliwić załączenie maszyny w przypadku otwarcia osłony lub drzwi i narażenia osoby na dostęp do strefy niebezpiecznej. Wyłączniki produkowane są także w wersjach z opóźnieniem mechanicznym lub funkcją ryglowania dzięki czemu zapewniają odpowiednią ochronę, ale też i komfort użytkowania.

Czytaj więcej

Uzupełnieniem bogatej oferty wyłączników drzwiowych są klucze (aktywatory) w kilku wersjach oraz specjalne klamki ułatwiające montaż i eksploatację wyłączników.

Klamki bezpieczne PIZATTO skutecznie uniemożliwiają zamknięcie drzwi lub osłon maszyn podczas prowadzenia prac serwisowych. Zaimplementowana funkcja LockOut pozwala na zapięcie kłódek lub blokad nawet kilku osobom lub ekipom pracującym w strefie niebezpiecznej. Stalowa płyta mocująca zapewnia stabilne mocowanie klamki oraz wyłącznika bezpieczeństwa. Klamki można zamontować w różnego rodzaju osłonach, zarówno skrzydłowych jak i przesuwnych, zarówno prawo-, jak i lewostronnych.

Wyłączniki ryglujące

Wyłączniki ryglujące, kompatybilne z klamkami bezpieczeństwa, zapewniają optymalne bezpieczeństwo pracy i umożliwiają sterowanie możliwością otwarcia drzwi lub osłony maszyny. Doskonale sprawdzają się w sytuacjach, gdzie proces technologiczny lub konstrukcja maszyny wymaga, aby bezpieczne otwarcie osłony było możliwe tylko po całkowitym zatrzymaniu urządzenia. Rygiel wyłącznika może być sterowany podaniem napięcia lub odwrotnie poprzez jego brak. Wyłącznik ryglujący zainstalowany w obrębie drzwi lub osłony maszyny jest jednocześnie czujnikiem zamknięcia osłony. Uniemożliwi uruchomienie maszyny, gdy osłona będzie nie domknięta lub niezaryglowana.

Wyłączniki ryglujące PIZZATO dają możliwość podłączenia wielu urządzeń szeregowo, bez utraty zakładanego poziomu zapewnienia bezpieczeństwa. Mechaniczne wyłączniki ryglujące znajdują powszechne zastosowanie, gdyż zapewniają możliwość stworzenia bezpiecznego systemu sterowania, zgodnego z normami i przepisami. Warto wybrać wyłączniki PIZZATO z czujnikami RFID, które dzięki unikalnemu kodowaniu kluczy aktywacyjnych osiągają najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Dobierz z naszej bogatej oferty wyłączniki ryglujące, wyłączniki bezpieczeństwa z opóźnieniem mechanicznym oraz klamki bezpieczeństwa. Marka PIZZATO to jeden ze światowych liderów w branży automatyki przemysłowej – oferujemy najlepszej jakości produkty, który sprawdziły się już w tysiącach aplikacji na całym świecie.

kontakt
ze specjalistą