Sterowniki bezpieczeństwa

Programowalne sterowniki bezpieczeństwa to główny element złożonych aplikacji w zakładzie przemysłowym, które odpowiadają za zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom maszyn. Ich zadaniem jest sprowadzenie procesu lub maszyny do stanu bezpiecznego w razie pojawienia się sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu pracownika.

W zależności od indywidualnych cech danego modelu, programowalne sterowniki bezpieczeństwa mogą być podsystemem umożliwiającym realizację określonej liczby funkcji w tym samym czasie. W naszej ofercie mamy do zaproponowania sterowniki MOSAIC firmy ReeR oraz moduł CS MP z serii GEMNIS firmy PIZZATO.

Modułowy sterownik MOSAIC firmy REER to idealne narzędzie do obsługi całego układu bezpieczeństwa maszyny lub linii produkcyjnej. Modułowa budowa pozwala na stworzenie odpowiedniej konfiguracji wejść i wyjść zarówno do małych jak i dużych układów bezpieczeństwa. Możemy do niego podłączyć takie urządzenia jak kurtyny optyczne, skanery laserowe, fotokomórki, wyłączniki mechaniczne/magnetyczne/RFID, elektrozamki, maty, listwy, grzybki bezpieczeństwa, panele sterowania oburęcznego, a darmowy i intuicyjny  software umożliwia nam zaprogramowanie logiki całego układu bezpieczeństwa.

Moduł CS MP firmy PIZZATO jest programowalnym sterownikiem do zastosowań związanych z bezpieczeństwem do poziomu SIL CL 3/PL e pozwalającym na obsługę mniejszych układów bezpieczeństwa, umożliwiając zastąpienie od 3 do 4 tradycyjnych modułów jednym. Producent zapewnia bezpłatne oprogramowanie – GEMNIS STUDIO pozwalające w łatwy i przejrzysty sposób zaprogramować zaplanowane funkcjonalności, z możliwością przeprowadzenia testów i weryfikacji poprawności działania programu jeszcze przed jego instalacją na module. Linia GEMNIS oferuje także sterowniki wstępnie zaprogramowane przez producenta z serii CS MF, realizujące wybrane funkcje bezpieczeństwa.

kontakt
ze specjalistą